Idea całościowego spojrzenia na człowieka towarzyszy mojemu rozwojowi od kiedy poznałam Medycynę Chińską i zrozumiałam, jak ważne są wszystkie elementy naszego życia dla całościowego obrazu zdrowia. Już na studiach z wypiekami na twarzy odkrywałam jak wielowymiarową istotą jest człowiek, choć na świadomość, co z tym zrobić, musiałam jeszcze długo poczekać.

Od kilku lat, biorąc udział w różnego rodzaju procesach rozwojowych, a przede wszystkim w głębokiej terapii własnej, również spotykając się z Wami na warsztatach świadomego odżywiania czy przy smakowitym stole, uświadamiałam sobie coraz wyraźniej i mocniej, jak bardzo potrzebujemy zmian w wielu obszarach. Czasem nie wystarczało chcieć – nie udawało się móc. Czasem nie słyszało się własnego ciała – tylko rozkazywało mu być szczupłym, albo silnym, pełnym energii, podczas kiedy ono wyraźnie mówiło jak mu jest źle… Warsztaty często kończyłam zdaniem: „zaczynamy dziś przy stole, ale nigdy nie wiemy dokąd nas ta droga doprowadzi. ” I tak się właśnie działo. Widzę swój własny proces, słyszę o Waszych zmianach, o nowych odkryciach, potrzebach.

Wiemy już dziś, że samo spożywanie jedzenia ma bardzo wiele funkcji. Jedzenie nas nie tylko odżywia. Ono nas łączy, jest elementem naszej kultury, codziennej rutyny, a czasem nas nawet…. przytula, pociesza, zastępuje relacje – i tu, bywa, że zaczynają się problemy, jeśli ów wątek przeoczymy. Nasze dzieci, które wciąż są blisko swojej natury, często właśnie poprzez problemy żywieniowe pokazują nam niezaopiekowane obszary w naszych domowych relacjach. „Święta brama ust”  – nasze „tak” i nasze „nie”. Wystarczy zacisnąć wargi i już żadna łyżeczka do środka się nie dostanie…

Zapraszam Was zatem kochani do wirtualnej rzeczywistości: na Fb Smakoterapia powstała grupa Smakoterapia i Dobrostan, która ma pomóc nam wszystkim zaopiekować się sobą w tych dość skomplikowanych czasach jakie nastały. Jej premiera miała mieć miejsce w realnym świecie, ale z powodów wiadomych, z powodu potrzeby izolacji, przesuwamy ją jedynie w czasie. Tymczasem, będziemy się nawzajem inspirować w wielu obszarach. Od warsztatów świadomego odżywiania, edukację żywieniową, poprzez ruch, oddech, relaksację, po procesy indywidualne (w razie potrzeby).  Tutaj znajdziesz grupę, a w niej niedługo więcej informacji i konkretów. Smakoterapia i dobrostan – właśnie się rodzi. : Klik!

Koszty udziału w warsztatach online będą znacząco niższe niż te, do których przyzwyczailiśmy się do tej pory. Kontakt online bywa trudny, wymaga oswojenia nowych technologi, nakłada różne ograniczenia, z oczywistych powodów już nie posmakujemy wspólnie posiłków, ale możemy zrobić bardzo wiele a może i więcej dla siebie niż robiliśmy do tej pory. Z drugiej strony daje dostęp do kontaktu, do wiedzy do zajęć dla osób, dla których takie spotkania były dotąd niedostępne, ze względu na odległość, koszty czy inne czynniki. Zapraszam Was, wspierajmy się wzajemnie.

A tutaj wkrótce znajdziesz informacje o zapowiadanych warsztatach online, lub przeprowadzanych już w realu, po naszej dobrowolnej, zdrowo rozsadkowej  kwarantannie: Klik!

Do zobaczenia Kochani!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.