To nie było łatwe wyzwanie dla mnie. Jako matka akceptująca (do pewnego stopnia 😉 ) acz nigdy nie rozumiejąca fenomenu gier komputerowych, miałam ogromne trudności, żeby w ogóle spamiętać: kto? komu? po co? jak? kto z kim? i jak się nazywa! ?
Trzy dni z cierpliwością i w pełni miłosiernie pochylał się nad moją niewiedzą Małoletni, od czasu do czasu załamując ręce jakim to NUBEM jestem, ale ostatecznie wygraliśmy! Stworzyliśmy małą domową manufakturkę Minecraftowego urodzinowego świata. I przy tym wszystkim ostatecznie bawiliśmy się doskonale! Już w czasie samych przygotowań! Zatem zapraszam na krótką relację z najdłuższych urodzin Małolata!

UWAGA: całą grafikę wydobył z czeluści internetu Małoletni, wbijając w google „minecratf party” (grafika) a to na czym mu zależało dodatkowo, ściągnął w postaci ikon do programu Word (minecraft items) i wszystko wydrukował. Potem już tylko prace ręczne: wycinanki, naklejanki i idea: jakie produkty obsadzić w roli minecraftowych „items”.

Aha, ponieważ całość pochłonęła nas bez reszty, zapomniałam, że przydałyby się zdjęcia! Musicie nam wybaczyć te kilka fotek z telefonu. ?? ?

Rolą matki pozostało wypełnienie naczyń odpowiednią zawartością.
Chodźcie do środka!
The party is inside! ?

NAPOJE!

SOK Z CREEPERA

Creeper wybucha.
Napój – nie! Nie bójcie się. 😉
Chyba, że o nim zapomnicie i zostawicie go we flaszce na dłużej (sfermentuje! Nie róbcie tego lepiej!). Jest zielony i smakowity a wykonanie go nie jest jakim szczególnym wyzwaniem. Zatem  – mało pracy – mega efekt!

Składniki:
1,5 litra wody
1 bardzo dojrzały ananas
1/2 natki pietruszki
sok z cytryny do smaku (niekonieczny)
zielone butelki
karteczki z facjatą Creepera

Wykonanie:

Obranego ananasa pozbaw zdrewniałej części środkowej wyciśnij zeń sok w wyciskarce ślimakowej i rozcieńcz wodą (do smaku, chodzi o to by sok nie był słodki jak ulepek). Jeżeli nie posiadasz wyciskarki zmiksuj ananasa z wodą i przelej przez sito (chyba ze lubisz mus z Creepera, wówczas nie odcedzaj). Wyciśnij z pietruszki sok w wyciskarce ślimakowej (jeśli jej nie posiadasz, poszatkuj liście natki, zmiksuj z niewielką ilością wody i odcedź na sicie płyn). Dodaj do soku z ananasa 2-3 łyżki soku z pietruszki i wymieszaj. Przelej do szklanych (najlepiej) butelek (koniecznie zielone!) i przyklej odpowiednią nalepkę.
Ostatecznie, w wersji wysiłek light możesz kupić dobry sok z ananasa (polecam nie z koncentratu) i skupić się tylko na zielonym barwniku z pietruszki.

CDN!

 

CDN

2 thoughts on “URODZINY GRACZA czyli SOK Z CREEPERA i inne dziwadła ;)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.